De eerste zwarte Rusjes zijn waarschijnlijk bij ons in Nederland terecht gekomen vanuit Tsjechië.
De kleur is diep zwart met een nog net zichtbare aalstreep, de driebogenlijn is niet meer zichtbaar.
De zwarte rusjes hebben hele lichte pootjes en oortjes ook hebben ze vaak een wit kinnetje en buikje.
Opvallend is dat deze kleurslag iets actiever is dan de andere kleurslagen. Ze zijn wat loperiger dan de andere kleuren.
De genetische code van deze kleur is: aa
Het is een recessieve kleur. |
Dekkleur |
Zwart |
Buikkleur |
Zwart (eventueel met witte buikvlek) |
Aalstreep |
Zwart (nog net zichtbaar) |
Driebogenlijn |
Zwart (net zichtbaar) |
Ogen |
Zwart |
Oren |
Zwart maar iets lichter |
|
|
Opvallend is ook wel dat deze kleur niet in wintervacht gaat, althans niet zo als de Wildkleur en Blauw wildkleur bijvoorbeeld. De zwarte rusjes worden wel wat lichter in de winter (onder dezelfde voorwaarde als de wintervacht). Hoe je kunt herkennen dat een zwarte rus in wintervacht is, aan de witte haartjes en de lichtere zijkant van het lichaam. Je kunt opeens wel de Driebogenlijn onderscheiden, hoewel deze normaal gesproken niet zichtbaar is.
Op onderstaande foto’s kun je dit een beetje zien. |
|
Op onderstaande foto kun je het kinvlekje en de buikvlek goed zien.
De grootte van de kin en buikvlek kunnen per hamster verschillen. Het is mooier als deze klein zijn. |
|
|
| Het kan soms voorkomen dat door gebrek aan voeding (voedingsstoffen) een rusje lichter van kleur wordt. Dit kun je goed zien op onderstaande foto's van een zwarte Russische Dwerghamster die te weinig voeding binnen heeft gekregen. Op de één of andere manier heeft dat zijn werking op het pigment en krijgt deze lichtere haren. Op de foto eronder zien we dezelfde hamster, maar dan helemaal zwart (normale kleur). Het lichte is helemaal weggetrokken. |
|